fbpx

Jak zacząć sprzedawać na Amazonie? 

Pierwsze kroki na Amazonie

Amazon łączy rynki z całego świata, umożliwiając dotarcie z ofertą do milionów klientów. Od marca 2021 roku polscy sprzedawcy mogą korzystać z serwisu amazon.pl, rejestrując tu swoje produkty. Trudno zaprzeczyć ogromnemu potencjałowi platformy, dającej nieograniczone możliwości pomnażania zysków sprzedażowych. Sukces nie przychodzi jednak automatycznie – wyróżnienie się spośród konkurencji wymaga czasu i przemyślanego podejścia. Przedstawiamy tutaj poradnik przeznaczony dla osób, które planują rozpocząć swoją przygodę sprzedażową na Amazon. Podpowiemy jak sprzedawać na Amazonie, aby uzyskać stabilne źródło dochodu. Podzielimy się sprawdzonymi sposobami na powiększanie zysków, a także omówimy kwestie organizacyjne. Praktyczna wiedza przekuta w działanie to klucz do rozwoju sprzedaży. Od nas otrzymasz wiedzę – działanie należy już do Ciebie.

Jak sprzedawać na Amazon? Pierwsze kroki

Rozpoczęcie sprzedaży na Amazon będzie możliwe po dokonaniu rejestracji konta. W tym celu musisz przygotować kilka niezbędnych dokumentów i informacji: skan dowodu osobistego lub paszportu, numer konta bankowego, potwierdzenie rejestracji VAT-EU, oraz dane rejestracyjne Twojej firmy. Pozytywne przejście procesu weryfikacji konta przekieruje Cię do panelu Seller Central, który stanie się Twoim najważniejszym narzędziem do zarządzania całą działalnością sklepu. To właśnie tutaj zaczniesz dodawać poszczególne produkty do oferty, stąd poprowadzisz też kampanie reklamowe. Seller Central pozwala także na zarządzanie sprzedażą i płatnościami, a także umożliwia odpowiadanie na zapytania klientów.

Amazon daje możliwość wyboru między dwoma planami sprzedażowymi - indywidualny oraz profesjonalny. Plan profesjonalny nie generuje żadnych limitów w wartości miesięcznego obrotu. Korzystanie z niego pociąga za sobą konieczność dokonywania opłaty ryczałtowej, która na chwilę obecną wynosi 39 EUR. To jednak nie wszystko – każda transakcja jest bowiem objęta prowizją od sprzedaży, kształtującą się w przedziale 8-15% ( w zależności od kategorii produktu) całkowitej wartości zamówienia, łącznie z kosztami wysyłki.

Na Amazon sprzedaż w Polsce jest możliwa od kilku miesięcy, a dotychczasowe zainteresowanie dowodzi popularności tego serwisu w naszym kraju. Sprzedawcy zyskują tu wiele możliwości poszerzania rynku zbytu dla swoich produktów.

Amazon – jak sprzedawać własne produkty?

Sprzedaż produktów własnej marki nie różni się pod względem technicznym od transakcji w systemie dla dystrybutorów. Również w tym przypadku będziesz zobowiązany do szczegółowego opisu swojej oferty i przyporządkowania jej do kategorii podawanych przez Amazon. Wprowadzenie oryginalnego produktu na marketplace to dopiero początek drogi do zadowalających wyników finansowych. Warto pamiętać, że zasady biznesowe nie odbiegają tutaj od innych form działalności – zdobycie grona zaufanych klientów wymaga czasu i systematyczności. Amazon chroni zarejestrowane marki oraz własność intelektualną. Pomocnym w tym może okazać się program Amazon Brand Registry, pomagający chronić przed podróbkami i zapewniający większą widoczność ofert. Wiedza, jak sprzedawać na Amazonie, kształtowana jest poprzez politykę tego internetowego giganta, do której musisz się dostosować jako sprzedawca.

Support

W odpowiednich pakietach nasze wsparcie jest dostępne 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

Let's make something great together

Frequently Asked Questions